Příprava spícího Volva C70 (přes 300 ořů) do provozu:

Exteriér: program Medium
Interiér: program téměř Absolute

Toto Volvo přijelo ještě na převozních značkách z Německa, od původního majitele se mu bohužel nedostalo vůbec žádné předprodejní přípravy – což ovšem možná bylo dobře, pokud by byla provedena neodborně, stejně by se to muselo „předělat“.

Exteriér prošel klasikou – čištění, dekontaminace laku a jednostupňové leštění systémem Rupes UHS a následně voskování dvěma vrstvami japonského vosko Soft 99 Fusso. Lak byl doopravdy ve špatném stavu (zejména kapota vykazovala známky amatérského broušení kdysi v minulosti), kapota proto byla leštěna extra, nejsilnější kombinací, kterou jsem měl po ruce (rotační leštička, Menzerna FG400 a mikrovláknový cutting kotouč), ale ani to nestačilo. Kapota by zasloužila zbrousit a poté znovu rozleštit, ale vzhledem k programu a tomu, že majitel uznal, že vhodnější by bylo její lakování, k tomu nedošlo. Barva byla, jak vidno, černý klavír a výsledek vzhledem k jednostupňovému leštění (podívejte se na 50/50) byl velmi velmi dobrý.

Interiér dostal snad ještě více péče, protože předchozí vlastník byl kuřák a navíc rozléval olej kde to šlo – nánosy oleje byly v koberci u spolujezdce, za řidičem a v kufru a jenom jejich odstranění zabralo několik hodin. Dálo byly pečlivě, zubním kartáčkem, centrimetr po centimetr, vyčištěny všechny povrchy, na které se šlo dostat – ze všech po nanesení čističe začala odkapávat žlutá voda, známka přítomnosti nánosů nikotinu. Všechny textilní povrchy byly následně vytepovány a kůže vyčištěna a ošetřena, což v interiéru pomohlo odstranit zhruba 80% zápachu. Dále by pravděpodobně pomohla výměna kabinového filtru a důkladná desinfekce ozonem, ke které dojde snad při dalším čištění.

Ve zkratce:

– Vyčištění laku, odstranění asfaltu a polétavé rzi, jednostupňové a místy dvoustupňové (kapota) leštění.
– Aplikace syntetického vosku Fusso 99 Soft ve dvou vrstvách.
– Impregnace plastů, pneu aj.
– Kompletní hloubkové čištění interiéru, tepování a parní čištění všech textilních částí vč. kufru, a čištění a impregnace všech kožených částí, impregnace plastů, hloubkové čištění skel z obou stran.

Fotodokumentace